Tırnak şekilleri

Tene göre makyaj, Yüze göre saç kesimi olur da, sana uygun manikür tarzı olmaz mı? Elbette var! Tırnak şekilleri uzun, kısa, güçlü, zayıf, hızla kırılan hiç fark etmez! Trendlere ve tırnaklarına en uygun manikür stilini keşfetmeye var mısın?

Afilli tırnaklar için tırnak şekillerine ve tırnak modellerine iyi bakmalısınız. İlk bakışta ellerinizin göz hapsinde olduğu düşünüdüğünde, ellerinize en az makyajınınız kadar önem vermeniz gerekiyor. Tırnak şekillendirme konusunda uzmanlaşmak isterseniz yazımızın tamamını okumanızı öneriyoruz…

Badem Tırnak

Tırnak Şekilleri içinde trend olan modellerden biri Badem Tırnakdır. Kısa ellere sahipseniz ve ellerinizi uzun göstermek istiyorsanız sizin tarzınız Badem Tırnak modeli. Ellerinde zarif ve elegan bir görüntü için badem tırnak modelini tercih etmeni öneririz. Bu tırnak modeli için tırnaklarını biraz uzatmalısın. Badem tırnak modelinde, tırnak süslemek için French yada Ombre tercih edebilirsiniz. Elbette Farklı nail art modelleri kullanmanızda mümkün. Taşlı, taşsız el çizimi bir çok nail art modeli vardır. Nail art modellerimiz için nail art sayfamızı inceleyebilirsiniz. Badem tırnaklarına kalıcı oje yapmak için rehberimize bakmalısın. Şimdi gelelim badem modeli tırnakların yapılışına.

Badem Tırnak Şekli Nasıl Yapılır?

Badem tırnak şekli için öncelikle tırnaklarınızı uzatın. Eğer tırnaklarınız doğal olarak uzunsa, çok uzatmanıza gerek kalmayacaktır. Tırnaklarınızı törpülerken uç kısımlarını daha yuvarlak törpüleyerek badem şeklini verebilirsiniz. Kısa yada uzamayan tırnaklar için Protez Tırnak yada Jel ile tırnak sertleştirme işlemi yapabilirsiniz. Bu işlemlerde uzman desteğine ihtiyacınız olacağından profesyonel salonlardan destek alabilirsiniz.

Shaina önerisi: Bu tırnak şekli de uzun tırnaklar için hoş bir görünüm oluşturur. Kırmızı ojelerle oldukça uyumlu olan bu tırnak şekline, tırnaklarının kenarlarını yan şekilde törpüleyip, orta kısmının ise hafif sivri görünmesini sağlayarak sahip olabilirsiniz. Daha mükemmel sonuç için 0533 493 0 883 nolu telefonumuzdan randevu alabilirsiniz.

Oval tırnak

En sık gördüğünüz manikür modelinin bu olmasının elbette bir sebebi var: Tüm tırnak şekillerine uygun olması! İpucu mu? Tırnaklarınızın köşelerini törpüleyerek tırnaklarınıza oval şeklini verin, çok feminen, bir o kadar da pratik. Tırnak bakımının tüyolarını öğrenip tırnaklarının göz alıcı görünmesini sağlamalısın. Kalıcı oje seviyorsanız, tırnaklarınızın daha uzun süre güzel ve parlak görünmesi için kalıcı oje uygulamalarını deneyebilirsiniz.

Oval tırnaklara nude renkler çok yakışıyor, bizden söylemesi!

Oval tırnak nasıl yapılır?

Oval tırnaklar için tırnağının uç kısmını biraz uzun bırakın, tırnağınızın kenarlarını daha kısa törpüleyin. Son olarak tırnağınızın hepsini eşit bir şekilde törpüleyerek oval tırnaklara kavuşabilirsiniz.

Kare Tırnak​

Kare tırnak görünümü için tırnaklarınızın orta uzunlukta olması gerekir çünkü parmak uçlarının üst kısmından daha uzun olduğunda kare şekli belirgin olur. Ancak aşırı uzunluktan kesinlikle bahsetmiyoruz! Küt model olarak bilinen bu model eminiz ki size çok yakışacaktır. Şimdi nasıl yapıldığına bakalım!

Kare tırnak nasıl yapılır?

Kare tırnak için önce tırnaklarınızı küt bir şekilde kesin, daha sonra tırnaklarınızı düz olarak törpüleyin. Kısa olan tırnaklarınız bir anda kare görünümünü alacaktır. Kare tırnak modeli için tırnaklarınızı çok uzatmamalısınız. Kare tırnaklara nude tonlar çok yakışıyor.

Kare Oval Tırnak

Yuvarlak kenarlar ve düz bir tepe kısmı; bu tırnak şekli tam da uzun tırnakları sevenlere göre! Kare oval tırnaklar ellerinizi olduğundan daha uzun ve ince gösterecektir. Bu tırnak modeline açık renkli ojeler çok yakışıyor. Haydi kare oval tırnakların nasıl yapıldığına bakalım!

Kare Oval Tırnak Nasıl Yapılır?

Kare oval tırnaklar için önce tırnağınızın kenarlarını törpüleyerek tırnağınıza oval bir görünüm vermelisiniz. Daha sonra tırnağınızı hafif kare olacak şekilde tekrar törpüleyin. Son olarak sünger törpü ile üzerinden geçerek tırnaklarınızı daha pürüzsüz bir hale getirebilirsiniz.
2 cevaplar
 1. Hümeyra
  Hümeyra says:

  Tırnak şekilleri ile ilgili çok faydalı bir paylaşım olmuş. En kısa sürede deneyimleyerek size tekrar yazacağım.

  Cevapla
  • Shaina
   Shaina says:

   Merhaba Hümeyra Hanım,
   Zaman ayırarak yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. 🙂 Dilerseniz @shaina.nail.beauty instagram hesabımızdan çalışmalarımızı da takip edebilirsiniz.

   Cevapla

Cevapla

Yazımızı beğendiniz mi?
Çekinmeyin düşünceleriniz ile katkıda bulunun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir