nail art

Takma tırnak doğru adıyla Protez tırnaklar hakkında aklınıza takılan ve çok sık sorulan soruları bu yazımızda cevaplayacağız. Protez Tırnaklar yani takma tırnak fiyatları, kullanımı, kimler yaptırır, avantajları, zararları, kullanım süresi gibi sizde merak uyandıran herşeyi bu başlıkta açıklıyoruz.

Takma Tırnak Nedir ?

Takma tırnak, tırnak tıkanıklığı veya tırnak yeme alışkanlığı olan herkese uygulanması önerilmektedir. Tırnak bakımının sağlığınız açısından önemini hepimiz bilmekteyiz. Tırnaklar keratin adı verilen bir proteinden meydana gelen tabakalı bir yapıdan oluşur. Beslenme şekliniz tırnak yapınızı etkileyen en önemli faktörler arasındadır. Dengeli, düzenli ve sağlıklı bir şekilde beslenme düzenine sahip olan kişilerin tırnak yapıları da sağlıklıdır. Manikür Pedikür gibi düzenli bakımlarla daha da sağlıklı ve güzel görünüm elde etmek elbette mümkün. Sağlıklı beslenmeyi yaşam biçimi haline getirdiğiniz takdirde tırnak yapınızın daha sağlıklı olduğunu görebilirsiniz. Stres, anksiyete gibi psikolojik problemler nedeniyle gün içerisinde tırnak yeme alışkanlığı edinen kişiler için genellikle protez tırnak uygulaması önerilebilir. Protez tırnak yöntemiyle kırılgan, uzaması zor, yapısı ince olan tırnaklara ve en başta da tırnak yeme alışkanlığınıza veda edebilirsiniz.

Tırnaklarınıza en iyi şekilde bakmak için bilmeniz gerekenler;

Takma Tırnak Fiyatları

Takma tırnak fiyatları en çok merak edilen konudur.  Nedendir bilinmez araştırmaların çoğu insanların fiyat yada bilgi almak için doğru kaynak ile birebir iletişime geçmekten çekindiğini gösterme. Bunun yerine makaleler, formlar yada mesajlaşma yolu ile doğru bilgiyi edinme isteği var. Halbuki protez tırnak fiyatı almak için güzellik salonları, yada manikür pedikür salonlarını aramak sadece 1-2 dakikamızı alır. Protez tırnak fiyatı 180TL ile 300TL arasında kullanılan malzemeye, bölgeye, yapan kişinin uzmanlığına ve işlem sonrası istenilen nail art modeline göre değişmektedir.

Takma Tırnak Hakkında yanlış bilinenler

Evet gelelim takma tırnak hakkında yanlış bilinenler ve sıkça sorulan sorulara.

Yanlış : Protez Tırnak yaptırmak zararlı! 
Doğru : Protez tırnak yaptırmak asla zararlı bir işlem değildir aksine tırnak bozukluğu yada tırnak yeme hastalıklarında 1 numaralı çözümdür. Sadece doğru yerlerde ve doğru kişilerce, kaliteli ürünler kullanılarak yapılması gerekir.

Yanlış : Protez Tırnaktan sıkılırsam kendim çıkartırım!
Doğru : Protez tırnak, bu uygulamayı yapan yada benzer salonlarda uzmanlar tarafından çıkartılmalıdır. Kendi tırnağınıza yapıştırılarak yapıldığından sökme esnasında tırnaklarınıza zarar vermeniz kaçınılmazdır.

Yanlış : Hava geçirmez!
Doğru : Protez tırnak, hava geçirme özelliği olan jel oje ile doldurulur ve hava geçirir. 

Yanlış : Protez Tırnak işleminde bakıma gerek yoktur!
Doğru : Protez tırnak uygulamasında 3 haftada 1 bakım yaptırmalısınız. 

Yanlış : Protez Tırnak Hamilelik ve Emzirme döneminde yapılmaz!
Doğru : Tam aksine hamileliğin son aylarında doğuma şık tırnaklar ile girebilirsiniz.

Yanlış : Protez Tırnak çok genç ve yaşlılara yaptırılmaz!
Doğru : Protez tırnak yaptırmanın yaşı yoktur. Tırnağı uzamayan, geç uzayan, tırnak yeme sorunu olan herkese ve her yaşa yapılır. 

 

 

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Yazımızı beğendiniz mi?
Çekinmeyin düşünceleriniz ile katkıda bulunun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir