nail art

Kadınların Renkli Dünyası Nail art!

Nail Art tırnak süsleme sanatına denmektedir. Günümüzde oldukça popüler olan ve tercih edil Nailart ile süslü tırnaklara sahip olmak çok kolay! Cansız, kırık, sararmış tırnaklar daha bakımlı ve hoş bir görüntü kazanırlar. Nail art yapılırken özel bir makine ve özel fırçalar kullanılmaktadır. Nailart kadınlara renkli bir dünyanın kapılarını açar. Nail artın binlerce renk model ve deseni bulunmaktadır. Nailart yapılmadan önce tırnakların etlerden arındırılması gerekmektedir. Manikür den sonra bu aletlerin dezenfekte edilmesi oldukça önemlidir. Daha sonra tırnaklara bir baz oje sürülmektedir. Böylece üstüne sürülecek kalıcı oje rengini daha iyi vermektedir. Baz oje sürüldükten sonra asıl renk verecek oje sürülmektedir.

Süsleme işlemlerinde klasik ojelerin yerine daha pigmentli ojeler tercih edilmektedir. Fakat istenirse klasik ojeler de kullanılabilir. İstenilen model ve şeklin verilebilmesi için çeşitli fırçalar kullanılmaktadır. Bu fırçalar yardımı ile çeşitli desenler tırnak üzerine uygulanabilir. Fırçaların uçları genelde incedir. Yaratıcılık kullanılarak istenilen model ve desenler verilebilmektedir. Tırnak süsleme modelleri yapıldıktan sonra en üst kata koruyucu kalıcı oje sürülmektedir. İstenirse çeşitli taşlar kullanılarak daha gösterişli modeller yapılabilmektedir. Sonra desenlerin kalıcı ve parlak görünmesi için en üste koruyucu oje sürülmektedir.

  • NailArt tırnakların çeşitli materyallerle süslenmesi işlemidir.
  • Son zamanlarda dünyada ve ülkemizde oldukça popüler bir işlemdir
  • Nailart günlük yaşamında dikkat çekmek isteyen kadınların ilgi odağında yer almaktadır.
  • Nailart işlemi farklı ojelerle ve akrilik boyalarla yapılabilmektedir.
  • Bunun yanında boncuklar, taşlar, simler de kullanılmaktadır.

Nail art işlemi yapıldıktan sonra tırnak üzerine koruyucular sürülür. Böylece işlem kalıcılığı artmaktadır. Nailart yapılmadan önce manikür yapılması gerekir. Manikürden sonra işlem uygulanmaktadır. Nail art dikkat çekmek isteyen kadınlar için çokça tercih edilmektedir. Güzellik merkezimizde nailart uygulamaları yaptırabilirsiniz.

 

3 cevaplar

Cevapla

Yazımızı beğendiniz mi?
Çekinmeyin düşünceleriniz ile katkıda bulunun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir