Protez tırnak

Protez tırnak, sürekli kırılan, deforme olan, uzama sorunu yaşayan tırnakların bir numaralı çözümü olarak kendi tırnağınızın üstüne uygulanan yapay tırnaklara verilen isimdir, genellikle tırnaklarına şekil veremeyenler ve tırnakları geç uzayanlar için hazır bulunan uzun tırnaklar da diyebiliriz. Uygulama ile gerçek tırnağızın üzerine manikür işlemi yapıldıktan ve koruyucu maddeler içeren bir kaç işlemden sonra sonra yapılmaktadır. Uygulama finalde jel oje yada kalıcı oje ile tamamlanır.

Shaina Nail & Beauty protez tirnak uygulamaları Türkiye’nin en iyi uzmanları tarafından, Avrupa’nın en iyi markaları ile yapılılır ve tırnaklarınıza asla zarar vermez!.

Tırnak uzatma uygulaması için herhangi bir kullanım süresi yada kısıtlaması yoktur. Periyodik olarak olarak 3 haftada bir bakımları yapıldığı sürece kullanabilirsiniz. Aynı zamanda dilediğiniz vakitte kolayca çıkarılabilir. Bayanlar için çok kullanışlı olan bir protez tırnağınızın üzerine jel oje, kalıcı oje uygulaması yaptırarak şık tırnaklara sahip olurken, dilediğiniz bir nail art çalışması ile her zaman ve her yerde kullanabileceğiniz ve mükemmel görünen tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Protez Tırnak Kullanımı

Protz tırnak kendi tırnağınızın üzerine uygulandığı için fazlalık gibi hissetmezsiniz. Tamamen doğal bir görünümü olan protez tırnağınıza oje bile sürebilirsiniz. Hatta dilediğiniz bir resim, renk ve desenden oluşan objeleri Nail art çalışması ile tırnağınıza çizdirebilir/ekletebilirsiniz. Tırnak uzunluğuna ve modeli sizin istediğiniz doğrultuda yapılır, fikrin yok yada uzman desteğine ihtiyaç duyarsanız, Uzmanlarımız protez tırnağınızın uzunluğu ve şekline karar vermenizde size fikir verebilir. Protez tırnağınız şampuan, sabun gibi kimyasal maddelerden etkilenmemekte olup Shaina Nail & Beauty olarak kimyasal maddelere temas etmemesine özen göstermenizi öneriyoruz.

Kimler Protez Tırnak Yaptırabilir ?

 • Tırnak yeme problemi yaşayanlar,
 • Kırılgan tırnaklara sahip olanlar,
 • Tırnak uzatmaya zaman bulamayan iş kadınları,
 • Müzik, dikiş gibi tırnakların yoğun olarak kullanılacağı işlerde çalışanların yaptırmasında bir sakınca yoktur..

Protez Tırnak Nasıl Çıkartılır ?

Protez tırnaklarından belli bir süre sonra sıkılanlar olabilir. Bunun gibi bir durumla karşılaştığınızda; Shaina Nail olarak uzman ekibimiz ile iletişime geçerek yardım alabilirsiniz. Takma tırnak çıkarıldıktan sonra; tırnak yüzeyinde olan incelme kalıcı olmaz. Bunun sayesinde incelen tırnak yüzeyi bir müddet sonra kendine gelir. Evde protez tırnak çıkarmak ve çözmek çok zordur. Bu işlem için üretilen bazı özel sıvılar bulunmaktadır. Kendiniz bu tırnakları çıkarmaya kalkarsanız; kalıcı sorunlarla karşılaşma ihtimali vardır. Tırnakların soyulmaması için bu müdahaleyi kendiniz değil uzmanlar tarafından yaptırın.

Protez Tırnak Çeşitleri

Jel tırnak; Bu yöntemde jel oje uygulanır. Bu yöntem en çok tercih edilen ve en dayanıklı yöntemlerden birisidir. Bu jel sıvı üç farklı adım  ile uygulanır.Başlangıç olarak sürülen jel sıvı tırnağı sabitlemek için kullanılır. İkinci olarak daha kıvamlı bir jel sürülür. Sürülen bu jel ile tırnağa şekil verilir. Son olarak sürülen jel ile tırnağa son bir rötuş yapılır. Sürülen bu son jel ile tırnaklarınız daha ışıl ışıl görünür.

Akrilik tırnak; Özel bir toz ve özel bir sıvı ile yapılan protez tırnak uygulamasıdır. Bu uygulama ne yazık ki çok doğal görünmemektedir. Yapılışı ise Tırnak ucuna plastik olan tırnak yerleştirilir ve özel karışım ile tırnağın kalan kısmının doldurulur.

 

Shaina Nail & beauty olarak akrilik tırnak yapmıyor ve kullandığımız ürünlerin hiç birinde akrilik bulundurmuyoruz. Akrilik tırnak uygulamasını tavsiye etmiyoruz.

2 cevaplar
 1. Melek E.
  Melek E. says:

  Protez tırnak ile ilgili çok yazı okudum kimisi zararlı, kimisi zararsız diyor, siz ise doğru kişi ve kaliteli ürünler zarar vermez ama aslında zararlı diyorsunuz. Benim tırnaklarıma asla zarar vermeyeceğini garanti edebilir misiniz? Şayet garanti verirseniz ben size geleceğim.

  Cevapla
  • Shaina
   Shaina says:

   Merhaba Melek Hanım,
   Salonumuzda yaptıracağınız, Protez Tırnak, jel Tırnak, Kalıcı Oje, İpek Kirpik, Kirpik Lifting, Kalıcı Makyaj uygulamaları dahil hiç birinde insan sağlığına zarar verecek maddeler içeren ürünler kullanılmaktadır. Tırnak uygulamalarında akrilik kullanmıyoruz! Kalıcı Makyaj uygulamalarında kullanılan boyalar ise tamamen bitkisel boyalardır. Kısacası yaptıracağınız işlemler asla tırnaklarınıza ve cildinize zarar vermez elbette bunun garantisini veriyoruz 🙂

   Cevapla

Cevapla

Yazımızı beğendiniz mi?
Çekinmeyin düşünceleriniz ile katkıda bulunun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir