kalici-eyeliner

iyi bir kalıcı eyeliner nasıl olmalı sorusunun cevabı bu yazımızda! Bütün gün yaşanan koşuşturmaca, stres, yorgunluk derken bazı günlerin akşamında göz makyajınızı silmeye üşeniriz. Herzaman olmasa da bazı günlerde bir çoğumuz makyajlı bir şekilde yatağa girmişizdir. Tabi yanlış olduğunu bilseniz de gözünüzdeki göz kalemi, eyelinerı ve rimeli silmeden öylece yatağa atıverirsiniz kendinizi… Sabah kalktığınızda bir facia ile karşılacağınızı düşünseniz de bazen ertesi gün karşılaştığınız sonuç, sizi hayal kırıklığına uğratmak yerine şaşırtıcı derecede mutlu eder. Neden mi? Çünkü farkında olmadan her kadının hayal ettiği o buğulu “dünden kalma” göz makyajı görünümüne ulaşmış olursunuz. Tabiki her zaman böyle şanslı olamayabilir,  bu hoş ve beklenmedik güzellikte bir görüntü yerine berbat makyaj kalıntıları ile karşılaşabilirsiniz. Pekiyi o buğulu, çekici ve yalın “dünden kalma” makyaj görüntüsüne her daim sahip olmaya ne dersiniz? Evet, kalıcı makyaj uygulamaları içinden bayanların en çok tercih ettiği kalıcı eyeliner uygulaması ile bu mümkün.

Kalıcı eyeliner nedir, nasıl yapılır, yaptırırken nelere dikkat etmeli, ve en önemlisi de iyi bir kalıcı eyeliner uygulamasını diğerlerinden ayıran özellikler nedir, hepsi bu yazımızda.

Kalıcı Eyelinerin Avantajları Nelerdir?

Tüm kadınların çile olarak adlandırdığı eyeliner sürmek gerçekten zor bir iştir. Üstüne birde bu konuda fazla bilgisi ve yeteneği olmayan kadınların defalarca denemek zorunda kaldığı eyeliner sürme işlemi, bazen sinir bozucu boyutlara gelebilir. Tabi birde eyeliner sürüldükten sonra, yaz sıcaklarında veya farklı hava koşullarında eyelinerın akması da muhtemel bir sorun olabiliyor. Tüm bu zorluklar düşünüldüğünde  kalıcı eyeliner uygulaması, oldukça pratik ve uzun ömürlü kullanım sunmakta ve bu yüzden kadınlar tarafından sıkça tercih edilmektedir. Bu uygulamada kişinin tercihine göre siyahın yanı sıra kahverengi, mavi veya yeşil gibi tonlar da kullanılabilir.

Kalıcı eyelinerin minimum 2 ve maksimum 4 yıl kalıcılık süresi en büyük avantajıdır. Bunun dışında her sabah makyajlı uyanmak, hergün ayna karşısında dakikalar hatta saatlerce eyeliner sürmek için vakit harcamak ayrı bir avantaj.

Peki iyi bir kalıcı eyeliner nasıl olmalı?

Elbette kalıcı eyeliner işlemi için dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. En önemlisi eyelinerın nizami, düzgün ve kuyruklu çekilmesidir. Unutmayın ki yaptırdığınız eyelinerin en az 2-3 yıl kalıcılığı olacak ve yanlış yapılan bir uygulamada kötü bir eyeliner ile 2-3 yıl geçirmenize sebep olacak. Eğer daha buğulu ve günlük makyaj yapmayı tercih eden biriyseniz kalıcı dipliner uygulamasıda düşünebilirsiniz. Kalıcı dipliner ve eyeliner bir bibiri ile karıştırılmamalıdır.

0 cevaplar

Cevapla

Yazımızı beğendiniz mi?
Çekinmeyin düşünceleriniz ile katkıda bulunun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir