manikur

Manikür Nedir?

Manikür ile daha güçlü tırnaklar! Bu yazımızda Manikür nedir ? sorusunun cevabı ile birlikte türleri ve çeşitlerinden en çok tercih edilenlerden  Keratin manıkur, Kuru Manikür, Spa Manikürü ve Sauna manikürü hakkında bilgiler vereceğiz. Ellerimiz gün içerisinde sürekli ön plandadır ve bu sebeple belirli periyodlar ile bakıma ihtiyaç duyar. Şimdi gelelim Mankür Nedir? sorusunun cevabına. Manıkur kadın/erkek ayrımı yapılmaksızın toplumda büyük çoğunluğun yaptırdığı bir kişisel bakım uygulamasıdır. Genellikle bayanların tercih ettiği bir uygulama gibi görünse de, Kişisel bakımına özen gösteren erkekler de neredeyse kadınlar kadar yaptırabiliyor. Mnikür, Tırnak kenarında meydana gelen fazla etlerin alınıp, daha hoş bir görüntüye sahip olması için farklı yöntemler ve isimler ile yapılan bir uygulamadır. Uygulama yaptırırken dikkat etmeniz gereken bazı önemli konular vardır ki bu yazımızda bunlardan bahsedeceğiz.

Bakımlı olmak kadın ve erkek ayrımı olmaksızın her insanın dikkat etmesi gereken bir durumdur. Bakımlı olmak çok geniş bir kavramdır ve Farklı terimler ile ifade edilebilmektedir. Temiz olmak, düzenli giyinmek, kıyafetlerin ütülü olması, diş, cilt, tırnak temizliği vb. bir çok kelime bakımlı olmak kavramı ile örtüşmektedir. Biz bu yazımızda kadınlar kadar erkeklerin de sıklıkla yaptırdığı tırnak bakımını kapsayan manikür uygulamasından bahsedeceğiz.

Ellerin bakımı sırasında tırnak dip ve kenarları ile el yüzeyinin daha iyi bir görüntüye sahip olmasını sağlayan uygulmaya manicure denir. Günümüzde bir çok kuaför, güzellik salonu, hatta saunalarda dahi bu uygulama vardır. Fakat bir çoğunda uygulamayı yapan personel serfitikasız, tecrübesi olmayan kişilerden oluşmaktadır.

Shaina Nail & Beauty’de Sertifika sahibi, tüm eğitimlere katılmış ve eğitimlerini tamamlamış uzman kişilerce hizmet verilmektedir.

Dilerseniz Manikür Çeşitleri başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Manikür Zararlı mıdır?

Manikür uygulaması doğru ellerde, hijyenik koşullarda yapıldığında zararsız bir uygulamadır. Ancak işi bilmeyen, sertifikasız ve uzman olmayan kişilerce yapıldığında ciddi mikrop, bakteri ve hastalıklara sebebiyet verebilmektedir. Merak etmeyin! Shaina nail ve beauty’de yapılan tüm işlemlerde olduğu gibi Manicure uygulamasını da eğitimlerini tamamlamış, işinin ehli ve sertifikalı uzmanlar tarafından yapılmaktadır. Umarız aklınızdaki manikür zararlı mı? sorusuna cevap alabilmişsinizdir.

Manikür Fiyatları

Manikür fiyatları bölgeye, uygulama tipi ve yapan kişinin uzmanlığına göre değişmektedir. Mahalle arası salonlarda ve kuaförlerde, sertifikasız, eğitim almadan sadece kendi bildiğince yapan kişiler tarafından yapılan işlemler daha uygun olurken, Akasya, Emaar, Palladium, Piazza gibi büyük avm ve rezidans katlarında A Plus hizmet sunan salonlarda, işinin ehli, sertifikalı uzmanlar tarafından yapılan işlem biraz daha pahalı olmaktadır. Fiyatları araştırırken dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardan biri Hijyendir. Hizmeti almayı düşündüğünüz salonun hijyen olanaklarını sunması gerekir. Kullanılan ekipmanların steril olması sağlığınız açısından çok önemlidir. insanların en hızlı bakteri kaptığı uzuv elleridir. Gün içinde heryere, her nesneye dokunuruz ve çoğunlukla dokunduğumuz şeyler başkalarının ellerinin değdiği nesnelerdir. Hal böyle olunca başkanına yapılan bir ekipman ile size manikür yapılması durumunda çok büyük hastalıklar kapmanız muhtemeldir. Çok düşük bir ihtimalde olsa, ihtimaller sonuçları doğurabilir. Bu yüzden Shaina Nail Beauty olarak Hiyjen bir numaralı önceliğimizdir.  Kullandığımız ekipmanların bir çoğu tek kullanımlıkdır ve Özel sterilize makineleri ile yüksek sıcaklıkta sterilize edilmektedir.

 

Manikür fiyatları 30TL den başlayarak türüne göre 100TL’ye kadar çıkmaktadır.

 

2 cevaplar
 1. Aleyna Z.
  Aleyna Z. says:

  Çok haklısınız aslında sürekli manikür fiyatları araştırıyoruz aslında manikür fiyatından çok, manikürü yapan yer ve kişi daha önemli bu yazıyı okuduktan kesinlikle manikür yaptırdığım yerin hiyneni ve ekipmanların temizliği inceleyeceğim. Muhtemelen manikürcüme sertifikanı göster diyebilirim 🙂

  Cevapla
  • Shaina
   Shaina says:

   Yorumunuz için teşekkür ederiz. 🙂 Shaina Nail Beauty’de hiç bir işlem yaptırmadan sadece kahve ve sohbet içinde gelebileceğinizi biliyor musunuz ?

   Cevapla

Cevapla

Yazımızı beğendiniz mi?
Çekinmeyin düşünceleriniz ile katkıda bulunun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir