manikur-cesitleri

Manikür Çeşitleri

Ellerimiz hayat boyu savunmasız olarak dış ortamda farkında olmadan birçok mikroba temas eder ve bunun sonucu olarak eller daima daha hızlı yıpranır. Tırnaklarımız da ellerle yapılan işler kapsamında hem sağlıksız hem de kötü bir görüntüye sebep olduğu için manicure işlemine ihtiyaç duyulur. Manikur, el ve tırnak bakımının, temizliğinin derinlemesine yapıldığı bir işlemdir. Uzmanlık gerektiren bu işlemin yanlış uygulanmaları ya da derin et kesilmeleri sonucunda ellerde morarma, kan kaybına bağlı olarak uyuşma, etlerin kopması, damarların yırtılması ve mikrop, enfeksiyon kapması muhtemedir. Bu gibi tehlikeli durumlar ortaya çıkmaması için dikkatle, doğru ve stril ürün/cihazlar ile sertifikalı kişilerce yapılması gerekmektedir. Günümüzde hemen hemen her kuaför salonunda manikür işlemi yapılmak da olup malesef sadece %20 gibi düşük bir oranda sertifikalı mankür uzmanları hizmet vermektedir. Shaina Nail & Beauty’de verilen tüm hizmetler sertifikalı uzmanlar tarafından uygulanmaktadır. Manikür çeşitleri denildiğinde ilk aklımıza gelen klasik manikür olsa da, en çok tercih edilen Spa Manikürüdür. İsimleri farklı olsa da genellikle manikür uygulamasında yapılan işlemler birbirine yakın işlemlerdir.

Klasik Manikür

Klasik manikür hemen hemen her bayanın hayatında en az bir kez yaptırdığı, hatta manikür seti alarak evinde denediği bir uygulamadır. İşlem de eller bir su havuzu olarak adlandırılan derin bir kab’da yumuşatılarak sonrasında stril ekipmanlar ile tırnak etlerinin geriye itilmesi ve fazla etlerin pens adı verilen bir alet ile kesilmesidir. Klasik manikür ihtiyaçlarınız için hemen iletişime geçerek randevu oluşturabilirsiniz.

SPA Manikürü

Spa Manikürü, İhtiyacınıza göre yenileyici, detox ve sakinleştirici olmak üzere üzere üç çeşit kitten oluşur. Bu Kitlerden biri size özel olarak açılır ve dört aşamalı spa Manikür keyfiniz başlar. Eşsiz bir deneyim yaşamak istiyorsanız mutlaka denemenizi tavsiye ederiz. Klasik manikür ihtiyaçlarınız için hemen iletişime geçerek randevu oluşturabilirsiniz.

Sauna Manikürü

Tek kullanımlık özel keratin eldivenleri ile tırnak diplerinize masaj yaparak elleriniz özel sauna eldivenlerinde bekletilir.  Bu sayede tekrardan su içerisinde dinlendirmeye ve yumuşatmaya gerek dahil kalmadan tırnak etlerini kolaylıkla temizlenir. Sonrasında portakal çubuğu ile itme yöntemi ve pens kullanarak tırnak etleriniz temizlenir. Klasik manikür ihtiyaçlarınız için hemen iletişime geçerek randevu oluşturabilirsiniz.

Sütlü Manikür

E vitamini, tatlı badem ve jojoba yağından oluşan sütlü manikür suyumuz tırnaklarınızı besleyip tırnak etlerinizi yumuşattığı gibi eşsiz vanilya kokusu ile sizi baştan çıkaracaktır. Özel karışımda bekleyen elleriniz işlem için yumuşacık bir hale gelir, tırnak etleriniz temizlendikten sonra özel masajınız yapılır. Sütlü manikür uygulaması salonumuzda yapılmamaktadır. Blogumuzda bilgilendirme amaçlı bulunmaktadır. 

2 cevaplar
 1. Sütlü manikür
  Sütlü manikür says:

  Sütlü manikür uygulaması yapıyor musunuz? Sütlü manikür fiyatı ne kadar ve diğer manikür fiyatlarınızın listesi var mı?

  Cevapla
  • Shaina
   Shaina says:

   Merhaba, sütlü manikür ve pedikür uygulamamız malesef yoktur. Ancak sütlü manikür fiyatı 100-200, Sütlü Pedikür fiyatı 150-250TL arasında değişen fiyatlar ile yapılmaktadır.

   Cevapla

Cevapla

Yazımızı beğendiniz mi?
Çekinmeyin düşünceleriniz ile katkıda bulunun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.