kirpik-lifting-uygulamasi

Kirpik Lifting

Kirpik lifting, doğal kirpiklerinizin kıvrılarak daha uzun ve dolgun hale getirmek için yapılan uygulamadır. Kirpik Lifting ile daha uzun, daha dolgun kirpikler ve muhteşem kıvrımlar, canlı bakışlara sahip olmak için öncelikle bu yazımızı dikkatlice okuyun. Keza kaş yaparken, gözünüz çıkmasın. Keratin bakımlı Kirpik lifting; hiçbir kimyasal kullanılmadan yapılan bu işlemde, kirpiklerinizi dökmeden, kirpik köklerininizi besleyen, vitamin ve keratin takviyesi yaptığımız bir uygulamadır. Sonuç olarak kirpik lifting, kirpiklerinizi kalıcı olarak uzatır, besler ve daha sağlıklı olmasını sağlar.

Kirpik Lifting uygulamasında bigudi yerine zemin olarak “Patch” kullanılır. Patch adı verilen bu malzeme yarım ay şeklinde silikon bir üründür. Kirpikler dibinden uca doğru incelikle tek tek Patch üzerine yapıştırılır. Kirpik Lifting ile 5 adımda muhteşem kirpiklere sahip olmak için 45 dakikanızı ayırmanız yeterlidir.

Kirpik Lifting Nedir?

Bilmeyenler için Kirpik Lifting nedir? sorusunu cevaplayalım. Kirpik permasında uygulanan kendiliğinden yapışkan, bigudi kullanılmadan; kirpiklerin özel bir teknik ile uzun süre kalıcı olarak kıvrılması işlemine Kirpik Lifting denilmektedir. Siz hala kirpik lifting ile tanışmadınız mı? hemen tanışın! Kirpiklerin şeklini belli bir süre değiştiren ve kirpiklerin daha hacimli, uzun ve kıvrık görünmesini sağlayan kirpik liftingi tekniği ile kirpik perması birbiriyle karıştırılmamalıdır. Kırpık Lıftıng ile Kirpik Perması arasındaki farkları yazınının devamında görebilirsiniz.

Kirpik Lifting ile ilgili sıkça sorulan sorular!

Kirpik Lifting uygulamasının kirpiklere ya da gözlere herhangi bir zararı var mıdır?
Göz yada kirpiklerinize zarar verecek hiç bir kimyasal kullanılmadığı için hiç bir zararı yoktur.

Kirpik Lifting Uygulama ne kadar sürede yapılır?
Kirpik Lifting uygulaması ortalama 45dk ile 60dk arasındadır.

Kirpik Lifting yöntemi ne kadar kalıcıdır?
Doğru ürünler ve uzman kişilerce yapıldığında 90 güne kadar dayanıklılık sağlar.

İlk uygulamadan sonra bir daha ki uygulamayı ne zaman yaptırabilir?
İlk uygulamadan sonra tercihen 45 gün sonra yaptırılmalıdır ki ikinci etki daha uzun süre kalıcı olsun. Daha sonra her 75 gün ile 90 gün arasında yaptırılabilir.

Kısa, seyrek ve zayıf kirpiklere uygulama yaptırabilir mi?
Yaptırabilir. Hatta zayıf kirpikler, uygulama sayesinde daha gür ve sağlıklı görünecektir.

 

Kirpik Lifting işlemi kesinlikle bir uzman tarafından yapılmalıdır ve Kirpik Lifting uygulama sonrası 24 saat kirpikler ıslatılmamalı dır! Kirpikler işlem sonrası yapışkan görünebilir, çünkü keratin uygulanmıştır.

Kirpik liftingi nasıl uygulanır?

Kirpik liftinginin 1. aşamasında kirpikler kirpik bigudisine sarılır. Göz altına ve göz üstüne ped konularak da bu işlem uygulanabilir. Daha sonra kirpiklere mikro çubuklar yardımı ile jel solüsyon sürülür ve 15-20 dakika kadar beklenir. Kirpik bigudisine ya da silikon ped üzerine yapıştırılan kirpiklerin birbirinden tel tel ayrılması önemlidir. 1. aşamaya geçildiğinde kirpiklere 2. solüsyon sürülür kirpiklerin yapısına göre 10 ile 20 dakika arasında beklenir. Daha sonra sürülen krem losyon silinerek 3. solüsyon da mikro çubuklar yardımıyla kirpiklere sürülür. Bu solüsyon kirpiklerin bigudiden ya da ped den kolay ayrılmasına yardımcı olur. Daha sonra bigudiler çıkartılır ve kirpiklere renk veren solüsyon sürülür. Ardından kirpiklere keratin yüklemesi yapılarak kirpik liftingi işlemi tamamlanır.

Kirpik liftingini tercih edenler genellikle kirpikleri aşağı doğru bakan ve kirpik kıvırma makası kullanmadan rimel süremeyen kişilerdir. Kirpikler bu işlem sayesinde daha uzun, bakımlı ve kıvrık görünür. Bu işlemin kalıcılığı kişinin kendi kirpik yapısına bağlı olarak değişiklik gösterebilir ancak ortalama olarak 2,5-3 ay kadar rahatlıkla kullanılabilir.

Kirpik liftingi yaptırmadan önce kirpikler mutlaka temiz ve kuru olmalıdır. Kontakt lens kullanan kişilerin işlemden önce lenslerini mutlaka çıkarması gereklidir ve işlem süresince gözler hiç açılmadan kapalı şekilde kalmalıdır. İşlem sonrası kişi normal yaşantısına dönebilir. Yüzünü yıkayabilir. Havuza, denize girmekte de bir sakınca yoktur.

Kirpik liftingi ile kirpik perması arasındaki farklar nelerdir?

Kirpik perması ve kirpik liftingi birbirine çok benzer uygulamalar. Yapılan işlemler ve aşamalar aynı ancak kullanılan kirpik bigudisinin farklı olması bu iki işlemi birbirinden ayırıyor. Kirpik permasında kirpikler olabildiğince kıvrılır ve daha çok kirpiğin uç kısımlarına kıvırma işlemi uygulanır. Kirpik liftinginde ise çok fazla kıvırma işlemi yapılmaz, ancak kirpiklerin daha kalkık görünmesi sağlanır.

Kirpik liftingi işlemini hamile kadınların yaptırması sakıncalı olabilir. Simetri hastalığı olanlar için de uygun bir işlem değildir. Çünkü kirpik liftingi el ile yapılan bir işlemdir ve kirpiklerin simetrik bir görüntü oluşturması pek mümkün değildir. Ayrıca gözde arpacık, tahriş, alerji, kızarıklık, çapaklanma ve kaşıntı gibi rahatsızlıklar varsa ya da kirpikler dökülüyorsa kirpik liftingi yapılması sağlık açısından uygun değildir.

Neden kirpik liftingi yaptırmalısınız?

Gözlere hiçbir zararı olmamasından başlayabiliriz. Ayrıca seyrek ve zayıf kirpiklerden kurtulmak için kimyasaldan uzak en etkili çözümdür ve Kirpik liftingiyle göz renginiz daha belirgin bakışlarınız ve ifadeniz daha etkili olur. Kirpiklerde alerjiye neden olmaması kirpiklerinizin yapısı daha güçlendirmesi, yumuşak ve parlak hale gelmesi de kirpik lifting yaptırmanıza sebep olabilir. En önemlisi ise Kirpik kök hücrelerini besleyen keratin ve multivitamin içeriği barındırmasıdır.

Kirpik liftingi nasıl yapılır?

Kirpikler iyicene temizlenir. Alt kirpikler koruyucu göz padleri ile kapatılır. Silikon bantların uygun olan büyüklüğü ( S, M , L ) seçilip, göz kapağının üzerine setimizin içinde bulunan yapıştırıcımız ile kirpik dibinde açık kalmayacak şekilde düzgünce sabitlenerek yerleştirilir.

Silikon bantlar sabitleştirildikten sonra yapıştırıcımız minik miktarlarla silikon üzerine sürülüp çok hafif bir şekilde kuruması beklenir (Sadece bir Iki saniye) sonra kirpikler tek tek yapıştırıcıya  sabitlenerek yukarı kıvrılır ve Silikon Bantın üzerine muntazam şekilde yerleştirilir. Her bir göze de  aynı işlem uygulanır. Burada önemli olan Kirpiklerin muntazam biçimde çok üst üste gelmeyecek şekilde iyice yapıştırılmasıdır.

Yapıştırma işleminden  sonra Lotion -1 ( Pembe Lotion ) kirpik uçlarına ve göz kapağına değmeyecek şekilde  Kirpik diplerine doğru düzenli bir biçimde   Lotion çubukları ile her İki tarafa da  sürülür. Daha Sonra Kirpik kalınlığına göre 5 ile 8 dakika arası beklenir. Zaman Dolunca sürülen Lotion kuru pamuk çubukları  ile temizlenir. Temizlenen kirpiklere Lotion-2 de tipki Lotion-1 gibi uygulanır. Burada Dikkate alınması gereken husus; Lotion-1 ve Lotion-2 nin bekleme Süresinin ayni olmasıdır. Lotion-2′ yi de temizledikten sonra kirpiği boyama işlemine geçilmelidir. Boyama işleminde boyanın bekleme süresi 3 dakikadır. Boyayı temizledikten sonra, kirpiğimize bakım yağımız olan Lotion-3 ü sürebiliriz bunun da bekleme süresi sadece iki dakikadır. Tüm bu işlemleri yapmanız normal bir kirpik liftinginde yaklaşık 45 dakika  1 saat sürerken, LASH LİFTİNGLE işleminizi sadece 20 DAKİKADA BİTİRECEKSİNİZ. Tüm işlemlerimizi bitirdikten sonra kirpiklerimizi güzelce yapışkan artıklarından temizleyebiliriz.

Herhangi bir yan etkisi olmayan işlemin uygulanmasından sonra, kirpiklere uygulanan keratinden dolayı kısa bir süre yapışkanlık oluşması söz konusu olabilir. Bu durum geçici olduğundan herhangi bir olumsuz durum söz konusu değildir. Güzel bir şekilde kurulayıp taradıktan sonra müşterimiz güzel günlerde kullanabilir.

Dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

Bu işlemden sonra kirpiklerinize 24 saat su değmemelidir. Başka kirpik lotionları ile karıştırılarak yapılmamalıdır. Aksi takdirde istenildiği kalıcılıkta olmayacaktır. İşlem sırasında  kullanılan çubuklar her Lotion için ayrı olmalıdır. Eğer ki herhangi bir şekilde Lotion göze kaçmış olursa bol su ile iyice göz yıkanmalıdır. Herhangi bir alerjik Reaksiyonda mutlaka doktora başvurulmalıdır. (Şimdiye kadar hiçbir alerjik reaksiyona rastlanma mistir.) Kirpik boyasına alerjisi olanların kirpikleri kesinlikle kirpikleri boyanmamalıdır. Çok nadir rastlanan bir durum olmakla beraber kalın kirpiklerde tutmaması halinde işlem tekrar edilmelidir. ilginizi çekerse ipek kirpik ile ilgili yazımızıda incelebilirsiniz.

 

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Yazımızı beğendiniz mi?
Çekinmeyin düşünceleriniz ile katkıda bulunun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir