kirpik-lifting

Birbirine yakın olan Kirpik Lifting ile Kirpik perması aslında farklı işlemlerdir. Bu yazımızda iki uygulamayıda detaylı inceleyerek artıları ve eksilerini siz değerli okuyucularımızla paylaşacağız. Özellikle düz ve seyrek kirpikler için ideal yöntemler olarak bilinen kirpik lifting ve kirpik perması uygulamaları güzelliğine düşkün birçok kadının gündemindeki bakım işlemleri arasında…

Bakışlarınızı önemli ölçüde etkileyecek, göz makyajınızın bambaşka bir hal almasını sağlayacak ve kirpiklerinizi olduğundan çok daha dolgun, kıvrık ve kalkık gösterecek kirpik lifting ve kirpik perması uygulamalarını daha yakından tanımaya ne dersiniz?

Kirpik lifting nedir?

Son zamanların en popüler güzellik trendlerinden biri olan kirpik liftingi kirpiklerde yaklaşık 3 ay sürecek şekilde kalıcı bir hacim, kalkıklık ve kıvrıklık yaratan bir işlemdir. Eğer kirpikleriniz düz ve seyrek ise sizin için ideal bir yöntem olan kirpik lifting uygulaması doğal kirpiklerin köklerine yapılır Kirpik liffting için iki alternatifiniz var birincisi ve etkilisi bunu profesyonel bir uzman tarafından yapılması ve ikincisi evde kendi imkanlarınızla sizin yapmanız. ikinci alternatif için için kirpik lifting seti almanız yeterli olacaktır. Birinci alternatife dönecek olursak, Liftingi yaptıracağınız yeri doğru seçmelisiniz. Fiyatlarına, yada gösterişlere aldanarak değil, daha önce yapılmış uygulamaları, yaptıranların yorumlarını, firmanın internet üzerindeki profili ve şikayetlerini incelemelisiniz.

Kirpik lifting nasıl uygulanır?

Kirpik lifting uygulamalarında genellikle ilk adım olarak kirpik çizgilerine silikon pedler yapıştırılıyor ve ardından kirpikler bir bir geriye doğru taranarak yapıştırılıyor. Kirpiklerin kıvrık hallerini korumak için bazı solüsyon ve jel uygulamaları yapılıyor ve bazı lash lift uygulamalarında kirpikler kirpik bigudilerine sarılıyor. Önemli olan, kirpiklerin tek tek ayrılmış olması ve doğru bekletilme sürelerine uyum sağlanması oluyor. Birkaç farklı uygulamanın tamamlanmasıyla birlikte lash lifting uygulaması totalde bir saate yakın bir vakit alıyor.

Bu uygulama nihayetinde kimyasal bir uygulama olduğu için kurallara dikkat etmek çok önemli. Öncelikle hijyen koşullarını sağlamak birinci kural olmalı. Makyajınızı iyice temizlemiş olmalısınız ve gözlerinizde alerjik ve enfeksiyon durumları varsa uzmanlara danışmadan uygulamamalısınız.

Kirpik perması nedir?

Kirpik perması uygulaması da kirpik liftinge çok benzer, dolayısıyla ikisinin karıştırılma ihtimalleri çok yüksektir. Aynı şekilde kıvırma etkisi vardır ama bu etkiyi çok daha baskın bir şekilde sağladığından özelikle kıvrık kirpikler isteyenler için idealdir.

Kirpik perması nasıl uygulanır?

Kirpik perması da aynı kirpik lifting gibi uygulanır. Ondan farkı, kirpik bigudisinin daha farklı olmasıdır. Kirpik permasında kirpikler çok daha fazla kıvrılır ve bu kıvrım görünümü özellikle kirpiklerin uç kısımlarında belirgindir. Kirpik liftingi kıvırmadan ziyade kalkık görünüm yaratmasıyla bilinir.

Kirpik lifting ile kirpik perması arasındaki fark nedir?

Kirpik perması, özel perma makaraları ile yapılan ve kirpiklere kavis kazandırmasını amaçlayan kirpik bakım işlemidir. Kirpik perması yaklaşık olarak 50 dakika kadar sürmekte olup, kirpiğin uzunluğuna ve yapısına göre istenilen etkiyi oluşturur.
Kirpikler vücudun en zor şekle giren tüyleri arasındadır. Fakat kirpik permasında bigudinin üzerine kirpikleriniz daha zor yapışır ve yapıştıktan sonra kirpiklerinizin büyük bir kısmını alabilir, bigudi yuvarlak olduğu için kirpikleriniz istediğiniz kıvrımı almayabilir veya çok fazla kıvrık olabilir. Uygulama sonunda ise bigudiden kirpiklerinizi ayırması zor olduğundan kirpikleriniz zarar görüp kopabilir.
Oysaki kirpik lifting yani kirpiklerin özel bir teknik ile uzun süre kalıcı olarak kıvrılması işleminde bigudi kullanılmadığı için, kirpikler zararlı etkilere maruz kalmaz.
İyi bir merkezde yaptıracağınız kirpik lifting yönteminde kullanılan malzemelerin de kaliteli olduğunu düşünürsek; lifting işleminin kirpiklerinize ya da gözlerinize herhangi bir zararı yoktur.
Kirpik lifting yöntemini uygulamak için gereken süre yaklaşık 45 dakikadır ve “patch” adı verilen bir taktik sayesinde haftalarca kalıcı olarak kullanılan bu yöntem; 3 aya kadar dayanıklılık sağlar.
Kirpik lifting yöntemini dilediğiniz zaman yaptırabilirsiniz. İlk uygulamanın ardından tercihen 1,5 ay sonra yenilenmesi önerilir. Böylece ikinci uygulama çok daha uzun süre kalıcı olmasını sağlar. İkinci uygulamadan sonra 2 – 3 ayda bir yapılabilir.
Kirpik lifting yaptırmanız için regl döneminde olmamanız gerekmektedir. Kirpik lifting uygulamasını yaptırdıktan sonra ise yağ bazlı makyaj temizleme ürünlerini kullanmaktan kaçınmalısınız. Ayrıca bu işlemin uygulanması kesinlikle bir uzman tarafından yapılmalıdır. Uygulamadan ancak 12 saat sonra, maskara kullanabilirsiniz. Bu sayede kirpikleriniz daha hacimli gözükecektir. Hamile veya emziren anneler de bu işlemi rahatlıkla yaptırabilirler.
Lifting işleminde kirpiklerde herhangi bir dökülme de meydana gelmez.

 

0 cevaplar

Cevapla

Yazımızı beğendiniz mi?
Çekinmeyin düşünceleriniz ile katkıda bulunun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir