kas-konturu

Kalıcı makyaj uygulamalarından biri olarak karşınıza çıkan kalıcı kaş kontürü, kaşları seyrek olan, kaşlarında boşluklar olan ya da kaşlarını mevcut halinden daha kalın yapmak isteyen kişilere uygulanan bir dolgu işlemidir.

Kaşların şekli, yüz ifadesinde ve bakışlarda kritik bir öneme sahip. Çoğunlukla genetik sebeplerden de olsa, yanlış uygulamalardan dolayıda birçok kişinin kaşı şeklini kaybeder ya da seyrekleşir. Hal böyle olunca malesef kaşlarımız anlamlı bakışlar ve arzulanan görüntüyü sergilemekte yetersiz kalıyor. işte tam bu noktada size oh bee dedirten, hayat kurtaran uygulama ortaya çıkıyor yani kaş kontürü uygulması. Kaş kontürü sayesinde dileyen herkesin yüz şekline uygun, sağlıklı ve ideal formda kaşlara sahip olabilmesi mümkün hale geliyor. Bu noktada kaş kontürü nedir sorusunun yanıtı bulabilmek, hiç şüphesiz ki büyük bir önem kazanıyor.

Kalıcı Makyaj konusunda Avrupa’dan özellikle Fransa’da büyük başarılara imza atan Hanife Gençer ülkemize İstanbul’da Üsküdar civarında Acıbadem ve Akasya’da bir çok müşterisine microblading ile mükemmel kaş tasarımı yapmıştır. Hanife Gencer şimdi kendi markası ile ortağı olduğu Shaina Nail & Beauty ile Mükemmel kalıcı makyaj, Tırnak bakım ve uygulamaları, Kirpik bakım ve uygulamaları sunarken Blog’da sizler için Microblading olarak da bilinen kaş kontürü hakkında bilmenizde fayda olan detaylara ışık tutuyor. İşte doğal teknikler ve yenilikçi yöntemlerle hep istediğiniz kaş formuna sahip olmanızı sağlayacak kaş kontürü nedir sorusunun yanıtı ve daha fazlası.

Yüz şeklinize en uygun kaş formu hakkında fikir sahibi olmak için Yüz Şekline Göre Kaş Modelleri Rehberi başlıklı içeriğimize göz atabilirsiniz.

Son zamanlarda oldukça sık uygulanan ve hem kadınların hem de bazı erkeklerin tercih etmiş olduğu kalıcı kaş kontürü, doğal bir boyanın deri altına enjekte edilmesi ile yapılan bir uygulamadır. Bu uygulamaya bir nevi dövme işlemi demek de mümkündür. Kalıcı kaş kontürü hakkında merak ettiğiniz bütün detayları sizin için paylaşıyoruz.

Kaş Kontürü nasıl yapılır?

Kalıcı kaş kontürü yaptırmadan önce uygulamayı yaptıracağınız merkezi iyi seçmeniz gerekmektedir. Steril ortamda ve uygun malzemeler ile bu işlemin yapılması oldukça önemlidir. Aksi halde istenmeyen sonuçlar ile karşılaşmanız söz konusu olacaktır. Microblading işlemi yapılmadan önce kaş bölgesinde bulunan makyaj iyice temizlenmekte ve kaş için en uygun şekil kalem yardımı ile çizilmektedir. Uygulama için ilk taslağı oluşturan bu şekil çizme yöntemi, kişinin yüz şeklinde en uygun kaş yapısını belirlemek ve iki kaşı birbirine eşitlemek için yapılmaktadır. Ardından kaş anestezik krem ile uyuşturulmaktadır. Bu işlemden sonra kaşı boyama işlemine geçilir.

Microblading yapmayı sağlayan alet ile doğal içerikli boya kaş bölgesindeki deri altına işlenmeye başlamaktadır. Uygulama bir kez yapılmakta ve kaş tekrar uyuşturularak ikinci defa boyanın üzerinden geçilmektedir. İşlem yaklaşık 1 saat sürmekte ve sürenin sonunda kaşınızdaki his geri gelmektedir. Uygulama bir nevi dövme işlemi olduğu için kaşta kanamalar olabilmektedir. Bu yüzden steril bir ortamda bu işlemin yapılması önemlidir. 3D Kıl tekniği kaş işlemi yapıldıktan sonra iki gün kaşınızı yıkamamanız gerekmektedir. Kaş dövmesi kıl tekniği de kalıcı makyaj için kullanılan yöntemlerden biridir.

Kaş Kontürü Fiyatları

Kaş kontürü fiyatları, ülkemizde en çok aranan terimlerden biridir. Hal böyle olunca yazımızda microblading fiyatları içinde bir bölüm oluşturalım istedik. İşlem fiyatı merkezin büyüklüğüne, yapan kişinin uzmanlığına, kullanılan malzemelerin kalitesine göre değişmektedir. Kaliteli ürünler ile yapılan kıl tekniği kaş işleminde minimum rakam 700TL olmalıdır. Daha altında fiyat aldığınız yerler olursa mutlaka iyice araştırın. Fiyatı pahalı olan iyimidir? sorusuna gelecek olursak tabiki değildir. Aslında kalıcı makyaj fiyatı hatta yaptıracağınız tüm işlem ve uygulamalarda asla fiyata aldanmayınız. Fiyat çok yüksekde olsa, çok düşükde olsa siz işlem yaptıracağınız merkezi çok iyi seçmeli ve yukarıda belirttiğimiz kritereri göz önüne alarak seçim yapmalısınız.

0 cevaplar

Cevapla

Yazımızı beğendiniz mi?
Çekinmeyin düşünceleriniz ile katkıda bulunun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir