kalici-oje

Kalıcı Oje nedir ?

Kalıcı oje uygulaması; yoğun iş ve ev hayatı geçiren, oje sürecek ve manikür yaptıracak zamanı bulunmayan ve genellikle aynı renk ojeyi tercih eden bayanların tercih ettiği bir uygulamadır.

Normal ojeler çok kısa bir süre sonra bozularak, ilk görünümünü çok uzun süre koruyamazlar. Yeni sürülen bir oje ev ve iş temposu nedeniyle çok çabuk zarar görür. Soyulan ojeler tırnaklarımızda kötü bir görüntüye sebep olduğu için sürekli ojeleri silip yeniden sürmek zorunda kalırız. Bu da epey ölçüde zamanımızı alır. Kalıcıoje; tırnakta uzun süre herhangi bir deformasyona uğramaksızın kalıcılığını koruyan bir uygulamadır. Jel ve protez tırnak uygulamalarından hemen sonra kullanılabilmektedir.

Kalıcı Oje, Diğer oje yöntemlerinden uygulama ve kalıcılık bakımından farklı bir uygulamadır. Daha çok çalışan ve tatile giden kadınların tercih ettiği bir uygulamadır. Yeni evlenen kadınlar da, balayını daha rahat geçirmek için kalıcı oje tercih etmektedirler.

Kalıcıoje uygulaması ile çok uzun süre ojelerde çıkma ya da bozulma olmaz.  Düzgün, pürüzsüz, parlak ve bakımlı bir görünüm elde edilir. Tırnak kusurlarını kapatır. Kalıcıoje doğru ellerde, doğru kişiler ve kaliteli malzemeler ile yapıldığı takdirde tırnaklarınıza hava ve su geçmesini engellemediği için tırnaklarınıza zarar vermez ve sararma yapmaz. Ancak yanlış kişilerce yapılan, yanlış ve kalitesiz ürünler ile yapılan ojeler tırnaklarınıza zarar verebilir.

Kalıcıoje özel ve tırnaklarınıza zararı olmayan, güvenle kullanabileceğiniz malzemelerden üretilmiştir. UV ışınları ile ojelerin kalıcılığı arttırılır ve böylelikle ojelerin kullanım süresi uzamış olur. Kalıcıoje uygulaması için özel cihazlar kullanılır. Bu cihazlar sayesinde oje tırnak üzerine yapışır ve daha sonra kurutulur. Kalıcıoje özel makineler ile yapıldığı için bu işlemi evde yapmanız mümkün değildir. Güvenilir bir güzellik merkezinden randevu almanız en doğrusu olacaktır.

Kalıcı Oje’nin farkı nedir ?

 1. Zaman Faktörü
  Normal oje çok kısa bir sürede sürülürken, kalıcı oje 15-20 dakika gibi bir zamanda sürülmektedir. Bunun nedeni uygulamanın aşama aşama ve her aşama da UV ışığında tırnakların kurutulmasıdır.
 2. Kalıcılık Faktörü
  Normal ojeler sürdükten hemen yada çok kısa bir sonra dahi en ufak bir temasda bozulma, çizilme, soyulma ile karşılaşırken, Kalıcı oje daha sağlam ve uzun ömürlüdür. Henüz tam olarak tespit edilemese de 4 haftadan daha uzun süre kaldığı görülmüştür. Ancak genellikle 3.haftadan sonra uzayan tırnak dipleri kötü bir görüntüye sebep verdiği için 3 haftada bir yenilenmektedir.
 3. Görsel Faktör
  Normal ojeler üzerine yapılmak istenen desen ve süsleme gibi nail art uygulamaları ojenin hızlı deformasyonundan ötürü zor ve şık olmasada, Kalıcı oje’nin parkak görüntüsü ve sağlamlığı ile daha kolay ve şık görünür.
 4. Fiyat Faktörü
  Normal ojeleri düşük maliyetle evde kendiniz sürebileceğiniz gibi 30TL gibi düşük ücretler ile dışarıda herhangi bir salon yada kuaför de sürdürebilirsiniz. Ancak kalıcıoje için mutlaka profesyonel destek alabileceğiniz bir salona gitmelisiniz. Ortalama kalıcıoje fiyatı 80-120TL arasındadır.
 5. Sökme Faktörü
  Standart ojeler aseton yardımı ile çok kolay çıkartılabilirken, kalıcıojeleri evde sökmek çok zor ve tırnaklara sökme esnasında zarar verebilmeniz muhtemeldir. Bu yüzden kalıcı ojeleri profesyonel bir salonda söktürmelisiniz. Kalıcıoje söküm ücreti ortalama 30-50TL arasındadır.

Kalıcı Oje Nasıl Uygulanır?

Öncelikle güzel bir manikür yapılarak tırnaklar istenilen şekilde törpülenir. Manikür ne alaka diye soranlar için kısa bir açıklama yapalım. Manikür işleminin yapılmasını aslında oje işlemini kolaylaştırmaktadır. Çünkü oje uygulaması yapılırken, ojenin ete temas etmemesi gerekmektedir. Daha sonra tırnaklar yağdan arındırılır ve tırnaklar matlaştırılır. Bunun için özel bir solüsyon kullanılmaktadır. Aksi takdirde yapılan oje tutmayacaktır. Ardından en alt tabaka işlemi tırnağa uygulanır. Tırnaktaki kusurları kapatmak için baz uygulaması yapılır. Ardından oje sürme işlemine geçilir ve top coat uygulanır. Her kat için tırnaklar 60 saniye UV ışığında bekletilir. Uygulama bittikten sonra ellerinizi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Herhangi bir bozulma söz konusu olmayacaktır.

Kalıcı Oje Ne Kadar Dayanır?

Kalıcıoje; bakımları doğru yapıldığı takdirde 1 ay kalıcılığını koruyacaktır ancak genellikle kadınlar 3 hafta kadar sonra ojelerini söktürerek yeniletmektedirler sebebi ise hızla uzayan tırnakların, tırnak diplerinde oluşturduğu kötü görüntüdür. Bakımlı görünmek için yapılan bir uygulamanın 3 hafta sonra tırnakları çok basit ve bakımsız göstermesinden sonra sürülen ojeyi yenilemek kaçınılmazdır.

Kalıcı Oje Zararlı Mıdır?

Kalıcıoje doğru ellerde, doğru ve kaliteli ürünler ile yapılır ise asla tırnağa zarar vermez. Shaina’da tırnağa zarar vermeyen A+ kalite ürünler kullanıyoruz. Ayrıca kullanılan ürünler tırnaklarınıza hava ve su geçmesini engellemediği için tırnaklarınıza zarar vermez ve sararma yapmaz. Kısaca Kalıcıoje uygulaması uzman kişiler tarafından, güvenilir bir güzellik merkezinde uygulandığı takdirde zararlı değildir.

Kalıcı Oje Günah mıdır?

En çok sorulan sorulardan biriside kalıcı oje Günah mıdır? Oje Abdest geçirir mi? ojem hava alır mı? gibi sorulardır. Dini konularda sizi yanlış bilgilendirmemek için bu gibi soruları alanında uzman kişilere sormanızı tavsiye ediyoruz. Genel olarak kalıcı ojenin hava ve su geçirdiği ve bu yüzden tırnaklara zarar vermediği bilinmektedir.

Kalıcı Oje Fiyatları

Kalıcı oje fiyatları yapan yerin kalitesi ve bölgeye göre değişmektedir. Genelikle 80-150TL arasında değişen fiyatları vardır. Kimi salonlar sadece oje sürerken, bazı salonlarda işlem ücretine kuru manikür uygulaması dahildir.

4 cevaplar
  • Shaina
   Shaina says:

   Merhaba, Evde sürmeniz zor ve maliyetli olacaktır. Hem oje ücreti ödemelisiniz, hem manikür seti almalısınız üstelik kurutmak için UV ışınınız olmadığı için malesef evde sürmenizi tavsiye etmiyoruz.

   Cevapla
 1. Leyla Z.
  Leyla Z. says:

  Kalıcı oje sürmeyi çok istiyorum ama aynı renk ojenin uzun süre tırnağımda olmasından rahatsızlık duyma ihtimalimden dolayı cesaret edemedim.

  Cevapla
  • Shaina
   Shaina says:

   Sıkılarsınız çıkarttırabilirsiniz kalıcı oje 1 ay çıkmıyor diye kullanmak zorunda değilsiniz 🙂

   Cevapla

Cevapla

Yazımızı beğendiniz mi?
Çekinmeyin düşünceleriniz ile katkıda bulunun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir