microblading-kalici-kas-tasarimi

Kalıcı Makyaj nedir ?

Kalıcı makyaj veya daha doğru ismiyle ‘’Mikro Pigment uygulaması’’ mikro, tek kullanımlık, ve steril bir iğne yardımı ile doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına enjekte edilmesi işlemidir.

Kalıcı makyajda kullanılan boyalar bitkiseldir ve Alerjik etkisi yoktur. Ayrıca herhangi bir katkı ve koku maddesi içermez. Kalıcı makyajda için ciltlerde özellikle yüz ve vücut kullanımı için tasarlanmışdır. Kalıcı makyaj işlemi dövme işlemi ile aynı işlem değildir ve dövme ile karıştırılmaması gereklidir, Tıpkı dövme gibi aynı şekilde uzun yıllar ciltte kalarak doğal görünümü korusada daha çok kozmetik-dövme sayılabilecek bu işlem sayesinde kaş, göz çizgisi veya dudaklarda doğal cilt renginizle uyumlu etkiler yaratılabileceği gibi bazı ufak kusurlar kapatılabilir. Şekil bozuklukları giderilebilir. Böylece daha düzgün, bakımlı ve genç bir görünüm kazanılabilir.

Kalıcı Makyaj Çeşitleri

Kalıcı makyaj Çeşitleri ile sadece kaş uygulaması düşünülmemelidir. Kalıcı makyaj uygulamasın birden fazla çeşidir vardır. Normalde sadece mikropigmentasyon uygulamasının karşılığı olarak kalıcı makyaj tabiri kullanılsada Kalıcı eyeliner, kalıcı dipliner, kalıcı kaş ve kalıcı dudak makyajı kalıcı makyaj çeşitlerindendir. Ülkemizde ve özellikle Avrupa’da çok tercih edilen Kalıcı makyaj çeşitlerini, uygulama tekniklerini, zararları, avantajları, yorumları ve fiyatlarını sizler için bir araya getirerek derlediğimiz bu yazımızın altında kalıcı makyaj ile ilgili düşünce ve yorumlarınızı yapmaktan çekinmeyin!

Mikropigmentasyon

Mikropigmentasyon 7/24 makyajlı ve bakımlı görünmek isteyenler için mucize çözüm!

Mikro Pigmentasyon, halk arasındaki adı ile kalıcı makyaj, aslında semi permanant, yani yarı kalıcı makyaj uygulamasıdır. Sebebi; Mikro pigmentasyonda işleminde kullanılan pigmentlerin, boya maddeleri, zamanla hücrelerin fizyolojik fonksiyonu olan fagositoz ile yok olmasıdır. Micropigmentation işleminde Hücre, pigmenti içerisine alır, parçalar ve yok eder. Peki şunu diyebilir miyiz?

Mikro Pigmentasyon 2-3 senede yok olur, ancak yinede bu durum cilt tipi ile bağımlıdır!

Evet aynen öyle. Mikropigmentasyon işleminin ortalama ömrü 2-3 yıldır. yani kalıcı makyaj olarak adlandırılan bu işlem yarı kalıcı bir işlemdir. Ancak bazı ciltlerde pigmentler tamamıyla yok olmaz bazı gölgeler kalabilir. Burada özellikle vurgulamak gerekir ki kullanılan boya maddelerinin kesinlikle, organizmaya zararlı yoktur!

Kalıcı makyaj alanında son nokta olan mikropigmentasyon uygulaması, aslında doğal ve mineral boyaların, deri yüzeyinin 0.5 ila 0.7 mm altına tek kullanımlık steril iğnelerle  aşılanması işlemidir. Halk arasında dövme olarak kabul edilebilecek bu işlem ile kaştaki, göz çizgisindeki ve dudaktaki bazı ufak kusurlar kapatılıyor, şekil bozuklukları giderilebiliyor. Böylelikle kalıcı makyaj sayesinde 7 gün 24 saat genç bir görünüm kazanmak mümkün. Günümüzde özellikle uzun yıllar sonra kalın kaşların yeniden moda olmasından dolayı, kaşları için micropigmentasyon uygulamasını tercih eden kadınlar çoğunlukta. Üstelik şu an trend olan kalın kaşlar, çoğu kadına daha genç ve coşkulu bir yüz ifadesi verdiği de kesin!

Microblading 3D kıl Tekniği

Microblading 3D Kıl Tekniği Dünya kadınlarının tercih sırasında ilk sırada gelen kalıcı kaş tasarımı tekniğidir. Alanında uzman, gerçek profesyoneller tarafından yapıldığında Gerçek kaşınızdan ayırt edilemeyecek kadar düzgün, doğal ve dolgun kaşlara sahip olabilirsiniz. Microblading kaş tasarımı uygulama süresi 1 saat gibi kısa bir süredir. Microblading işleminde de tıpkı mikropigmentasyon işleminde olduğu gibi mikro, steril ve tek kullanımlık iğne ile doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına işlenmesidir. Kullanılan ürünler özellikle yüz için üretildiğinden herhangi bir alerjik durumun oluşmasına izin vermez. Yüzde 100 organik ve doğaldır. Bu sebeple işlem sonrasında karşılaşacağınız görüntü doğallık ve mükemmelliğin bir yansıması olacaktır.

Cildiniz, kaşınız ve saçınıza göre en uygun rengin kullanılması, işlem sonrası mutluluğun anahtarı. Ayrıca ne istediğinizi anlayan ve sizin beklentilerinize uygun ama sizi doğru bir şekilde yönlendirecek emin ellere teslim olmanız oldukça önemli. Mutlu olmak ve daha iyi görünmek için kendinizi her zaman usta ellere teslim etmelisiniz.

Microblading İşlemin kalıcılığını belirleyen ana unsur cilt tipiniz olsa da ortalama kalıcılık süresi 2-3 yıldır.

Microblading 3D Kıl tekniği ile kaş yapımı, tek kullanımlık hijyenik iğnelerle var olan kaşların arasına ince kıl çizimleri yaparak organik boyaların yerleştirilmesidir. Cildin bir kat altına uygulanmaktadır. Ömürlük değil ama uzun süre kalıcıdır. Mikro, steril ve tek kullanımlık iğne ile doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına işlenerek yapılır.

Kalıcı Eyeliner

Kalıcı eyeliner uygulaması ile Kusursuz kuyruklu, keskin hatlı ve nizami çizilmiş bir eyeliner ile her sabah ayna karşısında dakikalar harcamanıza gerek yok! Artık güne mükemmel göz makyajı ile uyanmak istemez misiniz? Bu kolaylığa sahip olmak, en popüler kalıcı makyaj uygulamalarından biri olan kalıcı eyeliner uygulaması ile artık mümkün!

Kalıcı eyeliner, göz kapağının üst bölgesine yapılan bir kalıcı makyaj uygulaması olarak karşımıza çıkar. Göz kapağının üzerine, tercihinize göre kuyruklu ya da kuyruksuz olarak yapılabilen kalıcı göz eyeliner yöntemi, her gün eyeliner çekmenize ya da gün içerisinde sürekli eyeliner hattınızı yenilemenize lüzum vermeyen, oldukça pratik bir kalıcı makyaj uygulamasıdır.

Kalıcı Dipliner

Kalıcı dipliner nedir sorusunu soranların çok büyük bir kısmı, kalıcı dipliner’ın aslında dövme olup olmadığını merak eden çoğunluktan oluşmaktadır. Her şeyden önce belirtmekte fayda vardır ki, kalıcı eyeliner ve kalıcı dipliner gibi uygulamalar, geleneksel olarak bildiğimiz kalıcı dövme uygulamalarından oldukça farklıdır. Özellikle kalıcı makyaj tekniklerine özel olarak üretilen, kalıcı dipliner boyalarının kullanıldığı bu yöntemde, boyalar yüzde yüz doğal içerikli oldukları için cilde hiçbir şekilde zarar teşkil etmezler. Aynı şekilde kaliteli ve dayanıklı malzeme kullanıldığı için kalıcı dipliner boyası pigmentleri ciltte herhangi bir alerjik reaksiyona yol açmaz. Kullanılan boya ve pigmentler ne kadar kaliteli olursa, kalıcı dipliner uygulamasının kalıcılığı ve etkinliği de o kadar yüksek olur.

Kalıcı Dudak Makyajı

Dudak gençleştirme nedir sorusunun cevabı, aslında talep ettiğiniz kalıcı dudak makyajı işleminde gizlidir. Örneğin sadece dudak çerçevesine bir işlem yaptırmak ve daha kalın dudak görünümüne sahip olmak istiyorsanız, dudak kontürü işlemini tercih edebilirsiniz. Gözünüze soluk ve cansız gelen dudaklarınızı renklendirmek ve canlandırmak için burada bahsettiğimiz dudak canlandırma, yani dudak renklendirme işlemini yaptırabilirsiniz. Hem kalın, hem canlı, hem de daha genç dudaklar için ise adresiniz tam dudak renklendirme işlemi olmalı. Bu işlem esnasında hem dudakların çerçevesine kontür uygulandığı gibi, içine de dilediğiniz renkte renklendirme işlemi yapılır. Böylece dudaklarınız daha büyük, daha kalın ve daha parlak bir görünüme kavuşur.

Yaptırdığınız işlem her ne olursa olsun, elde ettiğiniz sonucun mevcut dudaklarınıza kıyasla çok daha göz alıcı ve çarpıcı olacağı yadsınamaz bir gerçek!

Kalıcı Makyajı Kimler Tercih etmeli?

Kalıcı makyaj genellikle yoğun iş hayatı,  ev ve aile sorumlulukları, çocuklar derken kendine pek fazla vakit ayıramayan bayanların tercih sebebi gibi görünse de, sanatçılar, sporcular, dudaklarının daha dolgun görünmesini isteyenler, kozmetiklere ve makyaj ürünlerine karşı hassas olanlar, seyrek kaş ve kirpiklere sahip kişiler, yüz ya da vücutlarında kalıcı bir beni olmasını isteyenler, doğuştan dudaklarında renk sorunu olanlar da bu uygulamadan yararlananlar arasında. Kalıcı makyajla gözlerini daha fazla belirginleştirmek isteyenler için kalıcı eye-liner kontürü çizimi gibi alternatifler de mevcut.

Kalıcı Makyaj da Ağrı, sızı olur mu?

Kalıcı makyaj uygulamamızı deneyen pek çok misafirimizin ortak görüşü, yapılan işlemin sadece hafif bir batma hissine yol açtığı ve gerçek bir acının yaşanmadığı yönündedir. Niz Nail Lounge’da acıyı hafifletmek için yüzeysel anestezik yağlar kullanılmaktadır.  İşlemin uygulanma süresi ise kişinin ciltteki nem oranına, yoğunluğuna ve elastikiyetine göre değişiyor.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Örneğin kaşlarınıza kontür yaptırıyorsanız, uzmanımız kalemle sizin isteğiniz doğrultusunda çizim yaparak, yapılacak kaşın şeklini belirliyor. Daha sonra, uygulama yapılacak anestezik yağlar sürülerek işlem sırasında ağrı yaşanmaması için bölgenin uyuşması bekleniyor. Sonrasında, tek kullanımlık mikro steril iğneler boya karışımına batırılarak, cilde uygulama yapılıyor. Ardından hazırlanmış taze renk, iğneler vasıtasıyla cildin üst tabakasına işleniyor.

 

Kalıcı Makyaj da dikkat edilmesi gerekenler

Uygulama sonrasında 48 saat boyunca işlem yapılan bölgenin yıkanmaması, suyla ya da herhangi başka bir sıvıyla temas etmemesi gerekiyor. Yedi gün boyunca da havuz, deniz ve saunadan uzak durmak şart. Uygulama sonrasında iki gün içinde bölgede oluşan kabuklar yaklaşık bir hafta içinde kendiliğinden dökülüyor. Oluşan kabuklar elle koparılırsa, renk boşlukları oluşabiliyor. Aynı şekilde solaryum seansları, cildinizi fazla kurutacağı için önerilmiyor. Şapka takmak, koruma faktörlü güneş kremi kullanmak, özellikle eye-liner uygulanmış gözlerde güneş gözlüğü takmak, dudaklara koruyucu sürmek gibi önlemler ise hem makyajın kalıcılığını artırıyor hem de cildi güneşin zararlı UV ışınlarından koruyor.

2 cevaplar
 1. Selda Ç.
  Selda Ç. says:

  Kalıcı Makyaj fiyatlarınız ne kadar ? Özellikle Microblading fiyatı ve Kalıcı dudak renklendirme fiyatını öğrenebilir miyim?

  Cevapla
  • Shaina
   Shaina says:

   Merhaba Selda Hanım,
   Microblading kalıcı kaş tasarımı işlem ücreti nakit 900TL kredi kartı 1.000TL’dir. İşlem süresi 60 dakikadır. Kalıcı Dudak Renklendirme fiyatı nakit 1.100TL kredi kartı fiyatı 1.200TL’dir. İşlem süresi 120 dakikadır.

   Cevapla

Cevapla

Yazımızı beğendiniz mi?
Çekinmeyin düşünceleriniz ile katkıda bulunun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir