kasmir-kirpik

İpek Kirpik ile Kaşmir Kirpik Farkı

İpek Kirpik ve Kaşmir Kirpik ile tüm dünyada en çok uygulanan kirpik uzatma uygulamasıdır. ipek Kirpik fiyatları sebebiyle, Türkiye’de de güzelliğine düşkün kadınların kullandığı en popüler yöntem iken Karşısına rakip olarak çıkan Kaşmir Kirpik’de yavaş yavaş revaçta olan kirpik uzatma ve kirpik ekleme tabirlerinde hızla yükselen bir uygulama. Bakıldığında iki uygulamada eşit şartlar ve ortamda uygulanabilen ürünler olmasına rağmen. İpek kirpiklerin Kaşmir kirpiklere oranlara %30 daha hafif olması ve fiyat olarak da biraz uygun olması en çok tercih edilme sebeplerinden olarak görmekteyiz. Aralarında çok fazla fark olmayan bu kirpik çeşitlerini bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için artıları ve eksileri ile detaylı inceleyeceğiz.

İpek Kirpik

Takma işlemi yaklaşık 1,5 saat sürmekte olan ipek kirpikler, su, duş, ter, egzersiz, gözyaşı, deniz ve havuz suyuna ve hatta uyku esnasındaki baskı ve sürtünmeye dayanıklıdır.  Uygulama süresi kirpiklerinizin durumuna göre artıp azaltabilmektedir.  Kirpik uygulamamızda 2D, 3D, 5D seçenekleri vardır. Bu isimler kirpik yoğunluğunu temsil etmektedir. 2D kirpik fiyat ve yoğunluk olarak daha düşükken, 5D kirpikler daha yoğun ve pahalıdır. İşlem süreleride fiyat ve yoğunluk ile pararleldir.  kirpik, takıldıktan sonra en az 70 gün kullanılabilir ki bu sürede kullanıma bağlı olarak 90 hatta 120 güne kadar değişkenlik göstermektedir. kirpikler kendi kirpiklerinize yapıştırıldığı için günlük yaşantımızda her gün 1 er 2 şer halde dökülen kendi kirpiklerimiz ile birlikte onlara bağlı olan kirpiklerde ne yazık ki düşmektedir. En büyük avantajları ise göze ağırlık yapmaması ve kişinin kendi kirpiklerine zarar vermiyor olmasıdır. Karşıdan bakıldığında kirpiklerin takma olduğu kesinlikle anlaşılmaz. Ancak takılan kirpikler mutlaka gerçek ipek’den yapılmış ve steril ortamlarada, stril cihazlar ve işini bilen uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Shaina Nail & Beauty’de ipek kirpik uzmanlarının tamamı işinde 1 numara ve eğitimini tamamlayarak sertifikalarını almış kişilerdir.

İpek Kirpik Bakımları

ıpek kirpiklerde tıpkı diğer kirpiklere yapıldığı gibi belirli aralıklar ile kirpik bakımı yapılmalıdır. Sebebi ise yukarıda bahsettiğimiz üzere  her gün az sayıda(birkaç adet) düşen kirpiklerdir. Ancak düşen kirpikleri sorun etmemelisiniz çünkü bakımlarda düşen kirpiklerin yerine yenileri eklenmektedir. Böylelikle kirpiklerinizin kullanım süresini uzamış olur. Düzenli olarak bakımları yapılan kirpiklerin kullanma süresi olmadığı gibi bakım fiyatları genellikle %40 kadar daha uygun fiyatadır. Takma kirpik fiyatları hakkında daha fazla detay ve randevu için iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

İpek Kirpik Zararlı mı ?

En çok sorulan sorulardan biriside kirpik uzatma zararlı mıdır ? sorusudur. ipek yada kaşmir Kirpik zararlı bir uygulama değildir. Fakat yanlış bir şekilde yada yanlış kişiler uyguladığında, kaliteli olmayan malzemeler kullanıldığında tabii ki de zarar verir ve zarar vermemesi için dikkat etmeniz gereken unsurları sizin için aşağıda listeledik.

 • A+ Yapıltırıclar tercih edilmelidir.
 • Kirpikler çok kalın olmamalıdır.
 • Uygulamanın steril bir ortamda uzmanlar tarafından yapılması önerilir.
 • Malzemelerin tek kullanımlık olması yada çok steril olması gerekir.
 • Alt ve üst kirpiklerin birbirine yapışmaması için Alt kirpiklerin kesinlikle cilt bantlarıyla bantlanması gerekir.
 • Kullanım esnasında asla ve asla kirpiklerinizi elle memelisiniz.
 • Bakımlarını zamanında yaptırmanız veya yapmanız gerekir. Bakımlarını yapılmayan kirpikler hoş görünmediği gibi kirpiklerinize zarar verebilir.

 

İpek Kirpik Fiyatları

Takma kirpik fiyatları, bölgeye, kullanılan malzemenin kalitesine ve kullanılacak kirpiğin yoğunluğuna göre değişkenlik göstermektedir. En uygun ipek kirpik fiyatlarını sizin için derlediğimiz bu yazımızda piyasada ki ortalama ipek kirpik fiyatlarını yazmadan önce şunu belirtmeliyiz ki Shaina nail & beauty’de %100 gerçek ipek kirpikler kullanılmakta olup, ipek kirpik uzmanlarımız eğitimlerini tamamlamış, alanında uzman ve sertifikalı kişilerdir.

2D İpek kirpik fiyatı

2D kirpik ekleme başlığında belirttiğimiz gibi kirpik uzatma işlemi yoğunluklarına göre 2D, 3D, 5D olarak ayrılmıştır. 2D ipek kirpik fiyatı daha hafif yoğunlukta, daha sade olan kirpik modelidir. 2D ipek kirpik fiyatı ortalama 250TL ile 300TL arası fiyat ortalamasına sahiptir.

3D ipek kirpik fiyatı

3D kirpik uzatma fiyatı, sadelikten ve abartıdan uzak duran gayet doğal kirpiklere sahip olmak isteyenlerin tercih ettiği bir uygulama olmakla birlikte piyasa en uygun 3D takma kirpik fiyatı 300TL iken en pahalı 3D kirpik fiyatı 350TL dir.

5D ipek kirpik fiyatı

5D kirpik fiyatı, sadelikten uzak, abartı kirpik sevenler için ideal bir seçimdir. Piyasada Mega Kirpik, Volume kirpik, mega volume kirpik olarak tabir edenler olsa da gerçek ismi 5D ipekkirpikdir. 5D ipek kirpik fiyatları 350TL den başlayarak 400TL ye kadar artabilmektedir. Shaina olarak en uygun 5D kirpik fiyatımız 350TL dir.

Kaşmir Kirpik

Kaşmir kirpik’de tıpkı ipek kirpik gibi ortalama 1,5 saat süren bir uygulamadır. Aynı şekilde su, duş, ter, egzersiz, gözyaşı, deniz ve havuz suyuna ve hatta uyku esnasındaki baskı ve sürtünmeye dayanıklıdır.  Uygulama süresi kirpiklerinizin durumuna göre ve istediğiniz yoğunluğa göre artıp azaltabilmektedir. Uygulama süresi fiyat ve yoğunluk ile paraleldir.  Kaşmir kirpik, takıldıktan sonra en az 50 gün kullanılabilir ki bu sürede kullanıma bağlı olarak 90 güne kadar kullanılabilmektedir. Kaşmir kirpikleri ipek kirpikten ayıran en büyük özellik, ipek kirpiklere oranla daha yapay durması ve %30 daha ağır olduğu için kirpiklere ağırlık yapmasıdır. Özellikle yoğun yani mega volume kirpik isteyenlerin kesinlikle ipek kirpik kullanmasını tavsiye ederiz. Kullandığınız kirpik ne olursa olsun önceliğiniz kirpiği takacak kişinin gerçek bir uzman olmasına dikkat etmelisiniz. Bazı salonlarda işlem süresini kısaltmak, daha fazla müşteri almak yada uygulama yapan kişinin tecrübesiz olması sebebi ile kirpikler tek tek takılmak yerine tutam olarak takılmaktadır. Buda bir kirpiğin düştüğünde birden fazla kirpiğin düşmesine sebep olur ve çok kötü bir görüntü ile karşılaşmanız kaçınılmaz olur.

Kaşmir Kirpik Bakımları

Kaşmir kirpiklere de tıpkı diğer ipek kirpiklere yapıldığı gibi belirli aralıklar ile bakım yapılmalıdır. Bakımlarda düşen kirpiklerin yerine yenileri eklenerek kirpiğin doğal görüntüsü korunur. Bakım zamanını ne kadar kısa tutulursa kirpiklerin doğal görünümü o kadar güzel korunur. Bakım süresi uzadıkça kirpikler azalır ve bakımda daha çok kirpik kulanılması ve daha fazla zaman ve fiyat gerektirir. Düzenli olarak bakımları yapılan kirpiklerin kullanma süresi olmadığı gibi bakım fiyatları genellikle %40 kadar daha uygun fiyatadır. Kaşmir kirpik bakımları hakkında daha fazla detay ve randevu için 0533 601 0543 nolu telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

Kaşmir Kirpik Fiyatları

Kaşmir Kirpik fiyatları, bölgeye, kullanılan malzemenin kalitesine ve kullanılacak kirpiğin yoğunluğuna göre değişkenlik göstermektedir. En uygun kaşmir kirpik fiyatlarını Shaina Nail & beauty’de bulabilirsiniz. Şunu belirtmeliyiz ki Shaina nail & beauty’de %100 gerçek Kaşmir kirpikler kullanılmakta olup, Kaşmir kirpik uzmanlarımız eğitimlerini tamamlamış, alanında uzman ve sertifikalı kişilerdir.

 

6 cevaplar
 1. ipek
  ipek says:

  Merhaba ipek kirpik yaptırmayı düşünüyorum. Salonunuzu inceledim gayet güzel işler yapıyorsunuz ipek kirpik fiyatı ne kadar ?

  Cevapla
  • Shaina
   Shaina says:

   Merhaba ipek kirpik fiyatı, kirpik yoğunluğuna göre belirlenmektedir. 2D, 3D ve 5D olarak değişmektedir. instagram sayfamızdan modelleri inceleyerek karar verebilirsiniz.

   2D ipek kirpik fiyatı 250TL
   3D ipek kirpik fiyatı 300TL
   5D ioek kirpik fiyatı 350TL’dir.

   Cevapla

Cevapla

Yazımızı beğendiniz mi?
Çekinmeyin düşünceleriniz ile katkıda bulunun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir