dogru manikur nasıl yapılır

Doğru Manikür Nasıl Olmalı Nasıl Yapılmalı?

 

Doğru manikür nasıl yapılır?

 

 • Manikür yapmaya başlamadan önce bir kaba manikür suyu hazırlayın, bir kenarda bekletin. Tırnaklarınızda renk farklılaşması, renk kaybı oluşmuşsa, manikür suyuna birkaç damla limon sıkın. Tırnakları beslenmesi için manikür suyuna bir tatlı kaşığı zeytinyağı ekleyin. Zeytinyağının içeriğindeki E vitamini tırnakları besleyip canlandıracaktır.
 • Doğru manikür nasıl olmalı yapmak için öncelikle tırnaklarınızı tüm boya, oje ve kalıntılardan temizleyin. Asetonun tırnaktan temizlenmesi için ellerinizi temiz olucak şekilde güzelce yıkayın ve temiz bir havluyla kurulayın.
 • Tırnaklarınızı istediğiniz uzunluğa gelinceye kadar kesin ve törpüyle pürüzsüzleştirin. Tırnakların daha bakımlı görünmesi için küt ya da yuvarlak bir biçim verin. Törpünüzün kaliteli olması önemlidir. Bu bakımdan cam törpü kullanmanızı öneriyoruz. Bu şekilde tırnaklarınız daha sağlıklı uzayacaktır. Tırnak törpülemekte püf noktalardan birisi hep aynı yöne doğru törpülenmesidir. Aksi halde tırnağınız zarar görebilir.
 • Artık tırnaklarınızı kenarlardaki ölü derilerden temizleme aşamasına geldiniz. Kütikül çubuğu ile ölü derileri geriye doğru itin. Ancak bu esnada sert değil, aksine yumuşak hareketler yapın. Tırnak etlerinize, diplere zarar vermek, kanatmak istemeyiz.
 • Geriye ittiğiniz etleri yumuşatmak ve kesilmesini kolaylaştırmak için tırnak diplerine, kenarlarına nemlendirici bir krem veya vazelin sürün. Derinizin bu kremi tamamen emmesi için 2-3 dakika bekleyin.
 • Ardından tırnaklarınızı, ellerinizi manikür suyuna batırın ve 3-4 dakika bu suyun içinde bekletin.
 • Yeterince bekledikten sonra ellerinizi, tırnaklarınızı iyice kurulayın ve tırnak etlerini kesmek için kullanılan makasla ölü derileri dikkatli bir şekilde kesin. Ancak bu işlem esnasında çok dikkatli olun, kesinlikle derinden kesmeyin. Tırnağın tamamı çok yumuşamış olacağı için kolaylıkla kesilebilecektir.
 • Kesme işlemi tamamlandıktan sonra tırnaklarınızı ılık su ile yıkayın ve kurulayın. Tüm elinize ve özellikle de tırnaklarınıza besleyici, nemlendirici krem sürün.
 • Manikür uygulaması tamamlandıktan sonra kullandığınız aletleri kesinlikle kolonya ya da alkolle temizleyin ve kurulayın. Bir sonraki manikür işlemine kadar aletlerinizi kapalı bir kutuda veya özel çantasında saklayın.


  French manikür nasıl yapılır?

   

 • O günkü moda, gidilecek yere, tercih edilen kıyafete göre renkli bir oje sürüp çıkmak gayet kolayımıza geliyor.
 • Ancak tırnakların ojeli halinden çok daha bakımlı, şık, hem klasik hem de spor görünmesi için French manikür çok daha trend bir uygulama. Fakat bunun için tırnaklarınızın biraz uzun olması lazım. French manikür için bir tane kireç beyazı, bir tane açık beyaz, bir tane şeffaf oje, bir tane de çok uçuk bir pembe renkli ojeye ihtiyacınız var.
 • Öncelikle temizleyip törpülediğiniz ve manikür yaptığınız tırnaklarınızın beyaz renkli olan kısmına çok ince bir şerit halinde beyaz oje sürün. Kuruyuncaya kadar bekleyin. Ardından tırnaklarınızın tamamına açık beyaz ya da pembe ojeyi sürün ve tamamen kurumasını bekleyin. En son olarak da üste şeffaf parlatıcıyı sürün.
0 cevaplar

Cevapla

Yazımızı beğendiniz mi?
Çekinmeyin düşünceleriniz ile katkıda bulunun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.