dermapen

Dermapen Nedir ?

Dermapen kısaca mikro iğneler ile hücre yenilenmesini sağlayan bir cilt bakım yöntemidir. Yani minimum epidermal hasarla cildin doğal kollajen ve elastin üretimini harekete geçiren mikro iğneleme yöntemidir. Mantığından bahsetmek gerekirse hepimiz hayatımızın belirli dönemlerinde düşme, çarpma vb sonucu sürtünme ile hafif yaralanmalar yaşamışızdır. Bu yaralanmalarda vücudumuzda çizikler, açık yaralar ve kana lamalar olduğunda vücut hasar sistemi devreye girer ve öncelikli olarak kanamayı durdurmak için orada pıhtılaşma sağlar ve oraya onarım için hücre yönlendirir. Bu hücreler vücudun yenilenmesini sağlayarak kabuk bağlayan yara altında iyileşme gösterir. Derpamen uygulaması bunun en minimilize edilmiş şeklidir. Mikro iğneler ile cilde ufak hasarlar verilir ve cildin kendini yenilemesi sağlanır. Tabi ki aşırı tahrip edilerek kabuk bağlayacak yada kanayacak düzeyde bir  hasardan bahsetmiyoruz. Sakın korkmayın 🙂 Cilde 90 derecelik açıyla giren iğneler ile bilerek tahribat yaratıp kollajenler, elastin ve hyalüronik asit sayesinde cildin kendisini yenilemesini sağlamaktadır. İğnelerin 90 derecelik açı ile girip çıkması sayesinde diğer yöntemlere göre epidermisin çok daha az zarar görmesi sağlanır. Tüm dünyada uygulanan, ispatlanmış akupunkturdan ilham alınarak yapılmıştır. Dermapen, tedavi etkinliği fazla maliyeti ise düşük bir tedavi yöntemidir.

Dermapen Tedavisi

Dermapen Tedavisi nde Uygulanan işlem cildin daha doğrusu derinin yenilenmesini sağladığı için skar, çatlak, kırışıklık ve sivilce izlerini gidermede aktif olarak kullanılır. Ayrıca cilt sıkılaştırma, açık gözenekleri küçültme, yanık ve ameliyat izlerinin tedavisi, alopesi tedavisi içinde kullanıldığını söyleyebiliriz.

Uygulama sonrası iğnelerle açılan delikler, cilde uygulanan krem, losyon vb. ürünlerin derinin alt tabakalarına geçişini 200 kat arttırmaktadır. Bu nedenle peptid, antioksidan  ve vitaminler gibi cildin yenilenmesini sağlayacak ürünler kullanılmalıdır. FDA tarafından onay almış olan bu tedavi yönteminin sonuçları  oldukça kısa bir süre sonra gözlenmektedir. Dermapen tedavi yöntemi , enfeksiyon riski taşımamakla birlikte manuel uygulamalara göre daha hızlı, her tür cilt rengi ve tipine uygulanabilir, oldukça kısa, katlanılabilir acılı, yan etkisi minimum olan bir yöntemdir.

Dermapen işlemi sonrasında ciltte yanma ve gerilme hissedilebilmektedir. 1-2 saat içinde azalmaya başlayan bu durum için endişelenecek bir durum yoktur. Ertesi gününde kabuklanmalar ve pullanmalar oluşabilir, bu durum ölü derinin dökülmeye başladığının göstergesidir.

Dermapen Nasıl Uygulanır ?

Yaklaşık 1 saat süren işlem yüz bölgesine, cilt problemi yaşanan bölgelere, ellere, akne izlerine ve doku kaybı problemi var ise; kaybın mevcut olduğu bölgelere uygulanabilir. Öncelikle anestezi kremi yardımıyla uygulama bölgesinin uyuşması sağlanır. Mikro iğneleme olarak da bilinen tedavi, uygulama bölgesinde cildin üst katmanına (epidermis) mikro iğneler ile kanallar açılması prensibine dayanır. Mikro iğnelerin vermiş olduğu hasarı iyileştirmek için harekete geçen cilt, bilinçli oluşturulan tahribatla birlikte tedavi edilmek istenen problemi de yok eder.

Dermapen; gözenekleri sıkılaştıran, güneş lekelerini azaltan ve ciltteki renk tonu farklılıklarını tedavi eden başarılı bir cilt gençleştirme tedavisidir. Uygulama sayesinde ince kırışıklıklar yok edilerek cilde dinamik bir görünüm kazandırılır. Skar doku ve ameliyat izlerinin de belirginliğini en aza indiren uygulama, 2012 yılında Amerika’nın en iyi cilt gençleştirme yöntemi seçilmiştir.

Dermapen Seans Aralıkları ve Süresi

Dermapen işleminde, cilt bölgesinde problem yaşayan kişinin ihtiyaçlarına göre seans düzeni oluşturulur. Minimum 5 seans uygulanması gereken Dermapen işleminde seanslar ayda 1 kez uygulanır.  Seans aralıklarının daha kısa belirlenmesi hastaya ek bir fayda sağlamaz ve tedavinin etkisini arttırmaz. Her seans yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Dermapen tedavisinin avantajları

 • Ameliyatsız cilt gençleştirebilen yöntemlerden biri olduğu için çok sık tercih edilmektedir.
 • Tedavi içeriği nedeniyle dermapenin iyileşme süreci oldukça kısadır.
 • Yeni damarsal gelişme sağlar.
 • Kollajen üretimini tetikler.
 • Doku hasarını giderir, yeni ve sağlıklı doku oluşumu sağlar.
 • İnce çizgileri yok eder.
 • Ciltte belirgin sıkılaşma sağlar.
 • Çatlakları ve cilt lekerini giderir.
 • Her cilt tipi için uygulanabilen bir tedavi yöntemidir.
 • Akne lekelerini yok eder.
 • Cilt sarkmalarını giderir.

Derpamen Hangi durumlarda uygulanamaz ?

Keloid gelişimine yatkınlık, egzama ya da sedef hastalığı, aktif akne, viral deri rahatsızlıkları (uçuk, siğil gibi), kan sulandırıcı ilaç kullanılması ve kanama bozukluğu durumlarının yanı sıra kemoterapi ve radyoterapi tedavisi gören kişilere de uygulanamaz.

 • Papulapustular Rosacea
 • Bakteril/Fungal enfeksinyoklar
 • Acna sıradan 3-4
 • Açık Lezyonlar
 • Herpes Simplex(Uçuk)
 • Solar Keratozis
 • Siğiller
 • Cilt Kanseri
 • Scleroderm
 • Hemofili

Ayrıca Yukarıda belirtilen durumlardan herhangi birinde Dermapen Tedavi prosedürü uygulanmaz!

Dermapen tedavisinden sonra dikkat edilmesi gerekenler

Tedaviden sonra ciltte pembeleşme meydana gelebilir. Agresif bir tedavi uygulandığı için gayet normal olan bu tepkime 2-3 gün içerisinde kendiliğinden düzelir. Tedavi kürü devam etiği sürece ve tedavi bitiminden sonra 1 ay itibariyle yeni leke oluşumu riskini engellemek için güneşten korunulmalıdır.

Dermapen harici diğer uygulama ve Hizmetlerimizi incelemek için tıklayın!

 

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Yazımızı beğendiniz mi?
Çekinmeyin düşünceleriniz ile katkıda bulunun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir